Prawa autorskie

Dozwolony jest tylko tak zwany użytek osobisty

Przejdź do strony

Prawa autorskie

Prawa autorskie

Prawa autorskie, niby wiadomo o co chodzi ale dla przypomnienia…..
Wszystkie fotografie oraz teksty prezentowane na stronach www.fotoblog.info są chronione prawem autorskim! (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83)

Autor zdjęć i tekstów nie wyraża zgody na jakąkolwiek ich publikację lub modyfikację (w wydawnictwach, publikacjach, prezentacjach, stronach internetowych i w inny sposób ujęty w ustawie o ochronie praw autorskich) bez pisemnej zgody (w przypadku wykorzystania niekomercyjnego zgoda może być wyrażona poprzez e-mail).

W przypadku bezprawnego ich wykorzystywania (bez względu na to, czy działania związane z wykorzystaniem zdjęć miały charakter komercyjny, czy też niekomercyjny), autor zdjęć będzie występował na drogę prawną w celu wyegzekwowania przysługujących mu praw określonych w Ustawie o Ochronie Praw Autorskich.

W myśl wspomnianej wyżej Ustawy dozwolony jest tak zwany użytek osobisty. Można więc przechowywać teksty i zdjęcia na własnym komputerze a także drukować je dla własnych potrzeb. Uczniowie oraz studenci mogą wykorzystywać je w swoich pracach pod warunkiem podania źródła pochodzenia oraz autora.

 

Fotografia nie tylko lotnicza

error: Content is protected !!