NATO Days in Ostrava 2018

1 października 2018
Posted in Lotnictwo

NATO Days in Ostrava 2018

NATO Days in Ostrava 2018

NATO Days in Ostrava 2018 zorganizowany został z okazji setnej rocznicy powstania Czechosłowacji i jej sił zbrojnych. Pierwszy raz uczestniczyłem w pokazach lotniczych stojąc na polu buraków a nie na lotnisku. Pierwszy i nie ostatni. Do Ostrawy udałem się z dwoma kolegami w piątek wczesnym rankiem. Niestety ale pogoda jaką tam zastaliśmy nie pozwoliła nam na fotografowanie przylatujących statków powietrznych. Treningi zostały odwołane wiec udaliśmy się do hotelu by naładować baterie na następne dwa dni. A w sobotę i niedzielę poznałem moc jaką daje nam Ostrava! Po deszczu wilgotność powietrza spowodowała niesamowite efekty w postaci oderwań na skrzydłach samolotów. Widok był niesamowity. Dwa dni słoneczne pozwoliły nam na wykonanie fajnych zdjęć.

Pokazy lotnicze obserwowaliśmy z pola buraków nie opodal pasa startowego lotniska Leoše Janáčka Ostrawa. To był kolejny raz jak stwierdziłem że nie warto z lotniska fotografować samolotów. Lepszy efekt można uzyskać z miejscówek już sprawdzonych. Pewnych co do ich umiejscowienia względem toru lotów samolotów. No bo latały nam nad głowami 🙂 NATO Days in Ostrava 2018 ma moc!

NATO Days in Ostrava 2018
A na polu buraków…..

Wspaniałe towarzystwo innych zakręconych na punkcie fotografii lotniczej. Na polu buraków (fajnie to brzmi 🙂 ) spotkałem wielu znajomych z innych imprez lotniczych. Poznałem również nowe koleżanki i nowych kolegów. Na zakończenie była ustawka do wspólnego zdjęcia na pamiątkę tych wspaniałych chwil na Czeskiej ziemi. Dzięki za wspólne focenie kolegom ze Stowarzyszenia Polskich Fotografów Lotniczych AIR-ACTION. Do zobaczenia na kolejnych imprezach lotniczych. A w tym roku jeszcze odwiedzę nasze F16-tki i Mastery w Krzesinach na kursie Akademii Nikona. Tym razem już nie jako kursant tylko …. foto-obserwator 🙂 Zdjęcia z Krzesin już za kilka dni na blogu.

Kilka zdjęć z Ostrawy:

Na zakończenie zdjęcie całej ekipy do albumu pamiątkowego 😉

Razem na polu buraczanym w Ostrawie

, , , ,
error: Content is protected !!