Berlin ILA 2018

8 maja 2018
Posted in Lotnictwo

Berlin ILA 2018

Berlin ILA 2018

Berlin ILA 2018, czyli kolejna edycja jednych z największych i najstarszych targów lotniczych na świecie. Pierwsze targi lotnictwa miały miejsce w 1909 roku. Wystawa odbywa się w Berlin ExpoCenter Airport, przyległym do międzynarodowego lotniska Berlin Brandenburg (BER) w Schönefeld, w odległości 18 km od Berlina. Pierwszy raz miałem okazję zobaczyć i nacieszyć oczy taka ilością sprzętu lotniczego. Wyjazd z Poznania godzina 5.00. Dojazd do Berlina na lotnisko w Schönefeld godzina 9.00 Przywitał nas tłum ludzi oczekujących na otwarcie targów. Mnóstwo ciekawskich czekających na otwarcie bramek prowadzących do stanowisk gdzie jesteśmy wszyscy dokładnie sprawdzani. Czułem się jak na odprawie lotniczej. Niestety ale obsługa targów zabrała mnie i Gosi składane krzesełka 🙁 Jednego krzesełka niestety ale nie odzyskaliśmy po zwiedzaniu targów. Ktoś ukradł!

Ogólnie bardzo mi się podobały pokazy statyczne jak i dynamiczne. Na pewno na kolejnej wystawie będę tu ponownie.

B 747

, , , , , , ,

Comment (1)

  1. Witam ? Nazywam się Krzysztof Kiki Woźniak. Kiki? To mój pseudonim jaki otrzymałem w latach dziecinnych i używam go do dziś.
    Fotografią zainteresowałem się już w latach 80. Miałem przerwę kilku letnią w fotografowaniu ale coś mnie kolejny raz zafascynowało, oczarowało i postanowiłem wrócić do tego zainteresowania. Zapytacie co? Fotografia lotnicza oczywiście. Już od dziecka interesowałem się lotnictwem. Pierwsze kroki w modelarstwie. Pierwsza encyklopedia lotnictwa która czytałem tak jak by to były komiksy. Teraz zainteresowanie to doprowadziło mnie do czynnego uczestnictwa na różnego rodzaju piknikach lotniczych oraz pokazach wojskowych. Każda możliwość uczestnictwa w takim wydarzeniu a ja już jestem na płycie lotniska z moim aparatem gotowym do strzału. Lotnictwo to nie wszystko co mnie kręci w fotografii. Lubie podglądać przyrodę i tworzyć rozległe panoramy. Fotografowanie zwierząt też nie jest mi obce. Zobacz moje najnowsze zdjęcia na FB.

Comments are closed.

error: Content is protected !!