Ekstremalne zjawiska pogodowe

4 lipca 2017

Ekstremalne zjawiska pogodowe

Ekstremalne zjawiska pogodowe

Często podczas moich wycieczek krajoznawczych mam okazję uczestniczyć w różnych widowiskowych jak i niebezpiecznych sytuacjach które nazwałem ekstremalne zjawiska pogodowe. Postaram się w tym temacie pokazać fotografie takich zjawisk pogodowych. Są ona bardzo widowiskowe ale bywają i również takie niebezpieczne a czasami i takie śmieszne. Podczas wyjazdów plenerowych zawsze zabieram mój ulubiony sprzęt fotograficzny. W plecaku znajduje się zawsze zestaw filtrów fotograficznych systemu „COKIN P”, kilka obiektywów, statyw fotograficzny który na stałe zadomowił się w bagażniku mojego samochodu oraz Manfrotto MB PL-E-702 – osłona przeciwdeszczowa na lustrzankę.  Z takim zestawem nie jest mnie w stanie zaskoczyć żadna sytuacja pogodowa. Uzbrojony po zęby przemierzam nasza ładną i wspaniałą ojczyznę by uwiecznić to na swoich fotografiach. Burza, droga mleczna, ulewa, mgły czy wichry….. Udało mi się również zwiedzić i „obstrzelać” fotograficznie część Islandii w poszukiwaniu zorzy polarnej. Zgadnijcie czy mi się udało?

 

Ekstremalne zjawiska pogodowe

Ekstremalne zjawiska pogodowe – panorama zbierających się układów chmur burzowych

Galeria zdjęć wykonanych podczas moich podroży, wycieczek jak i również okolicznych wypadów na łono natury. Są też zdjęcia zorzy polarnej na którą polowałem na Islandii.

, , , , , , , ,

Comment (1)

  1. Witam ? Nazywam się Krzysztof Kiki Woźniak. Kiki? To mój pseudonim jaki otrzymałem w latach dziecinnych i używam go do dziś.
    Fotografią zainteresowałem się już w latach 80. Miałem przerwę kilku letnią w fotografowaniu ale coś mnie kolejny raz zafascynowało, oczarowało i postanowiłem wrócić do tego zainteresowania. Zapytacie co? Fotografia lotnicza oczywiście. Już od dziecka interesowałem się lotnictwem. Pierwsze kroki w modelarstwie. Pierwsza encyklopedia lotnictwa która czytałem tak jak by to były komiksy. Teraz zainteresowanie to doprowadziło mnie do czynnego uczestnictwa na różnego rodzaju piknikach lotniczych oraz pokazach wojskowych. Każda możliwość uczestnictwa w takim wydarzeniu a ja już jestem na płycie lotniska z moim aparatem gotowym do strzału. Lotnictwo to nie wszystko co mnie kręci w fotografii. Lubie podglądać przyrodę i tworzyć rozległe panoramy. Fotografowanie zwierząt też nie jest mi obce. Zobacz moje najnowsze zdjęcia na FB.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!