Fotografia lotnicza ze Sławkiem hesją Krajniewskim Krzesiny 2017

13 lipca 2017
Posted in Lotnictwo

Fotografia lotnicza ze Sławkiem hesją Krajniewskim Krzesiny 2017

Fotografia lotnicza ze Sławkiem hesją Krajniewskim Krzesiny 2017.

Zapisałem się na kurs Fotografia lotnicza ze Sławkiem Hesją Krajniewskim Krzesiny 2017. Pojechałem na spotkanie takich samych świrów fotografii lotniczej jak ja. Organizatorem kursu fotografii lotniczej jest Akademia Nikona a prowadzącym Sławek bardziej znany wśród fotografów lotniczych jako Hesją. No to trzeba przeżyć samemu! Poznałem wspaniałych ludzi z którymi się zaprzyjaźniłem. Przez prawie całe dwa dni na lotnisku 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach ganialiśmy po pasie startowym (no prawie po pasie 🙂 ) Fotografowaliśmy nasze Polskie Jastrzębie F16 podczas startów i lądowań. Tak blisko startujących F16 nigdy nie byłem. Dźwięk pracujących silników lotniczych, ten zapach nafty lotniczej i wspaniałe popisy naszych lotników pozostaną na długo w mojej pamięci. Widzieć to z tak bliska i mieć możliwość fotografowania bezpośrednio z pasa startowego to coś co zapada w pamięci na długie lata. Podczas kursu były również i informacje czysto techniczne o wykonywaniu zdjęć podczas startów, lądowań czy też statyki. Informacje jak zachować się będąc przy samym pasie startowym lotniska i wiele innych cennych porad na temat fotografii lotniczej. Dowiedziałem się bardzo dużo ciekawych historii jakie opowiadał Hesja a ma on dar do opowiadanie zapewniam was. Pozdrawiam wszystkich uczestników kursu fotografii lotniczej oraz załóg samolotów i obsługi technicznej które tak wspaniale nam pozowały do zdjęć. Do następnego spotkania 🙂 A już niebawem kolejne spotkanie osób zaprzyjaźnionych z lotniskiem w Krzesinach (02.09.2017 rok) i będzie oczywiście relacja z tej imprezy. Krzesiny będę odwiedzał bardzo często. A na kolejny kurs zapiszę się na pewno w przyszłym roku 2018.

Fotografia lotnicza ze Sławkiem hesją Krajniewskim Krzesiny 2017

 

Zdjęcia z kursu fotografii lotniczej Akademia Nikona ze Sławkiem Hesją oraz samolotami F 16 w roli głównej 🙂

, , , , , , , ,

Comment (1)

  1. Witam ? Nazywam się Krzysztof Kiki Woźniak. Kiki? To mój pseudonim jaki otrzymałem w latach dziecinnych i używam go do dziś.
    Fotografią zainteresowałem się już w latach 80. Miałem przerwę kilku letnią w fotografowaniu ale coś mnie kolejny raz zafascynowało, oczarowało i postanowiłem wrócić do tego zainteresowania. Zapytacie co? Fotografia lotnicza oczywiście. Już od dziecka interesowałem się lotnictwem. Pierwsze kroki w modelarstwie. Pierwsza encyklopedia lotnictwa która czytałem tak jak by to były komiksy. Teraz zainteresowanie to doprowadziło mnie do czynnego uczestnictwa na różnego rodzaju piknikach lotniczych oraz pokazach wojskowych. Każda możliwość uczestnictwa w takim wydarzeniu a ja już jestem na płycie lotniska z moim aparatem gotowym do strzału. Lotnictwo to nie wszystko co mnie kręci w fotografii. Lubie podglądać przyrodę i tworzyć rozległe panoramy. Fotografowanie zwierząt też nie jest mi obce. Zobacz moje najnowsze zdjęcia na FB.

Comments are closed.

error: Content is protected !!