Gdynia Aerobaltic 2017

11 sierpnia 2017
Posted in Lotnictwo

Gdynia Aerobaltic 2017

Gdynia Aerobaltic 2017

Dnia 11-12 sierpnia odbyła się impreza w Gdyni, moim mieście rodzinnym. Aerobaltic 2017. Nie mogłem przegapić takiego wspaniałego pokazu akrobacji lotniczej. Przygotowania trwały już od kilku dni. Zarezerwowanie hotelu czy załatwienie akredytacji spotterskiej. Wszystko przebiegało zgodnie z zaplanowanym grafikiem 🙂 Pozostało tylko spakować sprzęt fotograficzny oraz ciuchy i w drogę. Na tej wycieczce postanowiliśmy z Gosią zastosować do przewozu sprzętu na stanowisko spotterskie wózki walizkowe. Zaoszczędzone siły pozwoliły nam na większe oddanie się pasji fotografowania tymi ciężkimi teleobiektywami. No trzeba sobie jakoś radzić w tej ciężkiej pracy 🙂
Poniżej zdjęcie spakowanego sprzętu przed wyruszaniem na Gdyńską plażę podczas pokazów Gdynia Aerobaltic 2017

Gdynia Aerobaltic 2017

Sprzęt do fotografii lotniczej

Ochrona Aerobaltic

Ochrona Aerobaltic

WOPR Gdynia

Cała impreza była ochraniana od plaży służbami wojskowymi oraz przez policję. Od strony morza ochraniały nas nasze służby polskiej Marynarki Wojennej oraz WOPR. Pozwoliłem sobie sfotografować pana na skuterze wodnym ze służb WOPR. Dzięki wszystkim za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem!

Nocne fotografie Gdyni

Gdynia Sea Towers

Gdynia Sea Towers

Być w Gdyni na takim pokazie i nie robić fotek zachodu słońca, pokazów laserów czy nocnych krajobrazów ?  No ja tak nie potrafię. Podczas fotografowania samolotów nad Gdyńskim niebem półobrót w lewo i już mam fotkę plaży od strony Skwerku Kościuszki z widokiem na Sea Towers.

 

Burza nad Gdynią

W nocy z 11 sierpnia na 12 sierpnia uderzyły w Gdynię gromy i pierony. Byłem na miejscu wiec tylko pozostało mi wyciągnąć aparat, ustawić go na statywie i zacząć sesje.
Poniżej fotografia wykonana z balkonu w centrum Gdyni na ulicy 10 Lutego. Strasznie to wyglądało, głośno było i do tego ta ulewa……

Burza nad Gdynią

Gromy i pierony nad Gdynią

, , , , , , ,

Comment (1)

  1. Witam ? Nazywam się Krzysztof Kiki Woźniak. Kiki? To mój pseudonim jaki otrzymałem w latach dziecinnych i używam go do dziś.
    Fotografią zainteresowałem się już w latach 80. Miałem przerwę kilku letnią w fotografowaniu ale coś mnie kolejny raz zafascynowało, oczarowało i postanowiłem wrócić do tego zainteresowania. Zapytacie co? Fotografia lotnicza oczywiście. Już od dziecka interesowałem się lotnictwem. Pierwsze kroki w modelarstwie. Pierwsza encyklopedia lotnictwa która czytałem tak jak by to były komiksy. Teraz zainteresowanie to doprowadziło mnie do czynnego uczestnictwa na różnego rodzaju piknikach lotniczych oraz pokazach wojskowych. Każda możliwość uczestnictwa w takim wydarzeniu a ja już jestem na płycie lotniska z moim aparatem gotowym do strzału. Lotnictwo to nie wszystko co mnie kręci w fotografii. Lubie podglądać przyrodę i tworzyć rozległe panoramy. Fotografowanie zwierząt też nie jest mi obce. Zobacz moje najnowsze zdjęcia na FB.

Comments are closed.

error: Content is protected !!