Jastrząb gołębiarz

27 maja 2017
Posted in Przyroda

Jastrząb gołębiarz

Jastrząb gołębiarz

Jastrząb gołębiarz Łac. Accipiter gentilis. Niedaleko miejsca gdzie spędzam wolne chwile jest prawie w środku lasu gospodarstwo rolne i wiadomo dużo ptactwa domowego. Widok tych pięknych drapieżnych ptaków nie jest niczym niezwykłym na tym terenie. Często widać je na niebie wykonujące loty rozpoznawcze. W tym szczególnym przypadku prawdopodobnie mama  uczy swojego lotnego małego Jastrzębia trudnej sztuki latania. Trudnej sztuki bo ja do dziś nie nauczyłem się latać 🙂 i chyba właśnie jest to dla mnie za trudne. No a teraz udaję się na kolejne łowy na dzikie ptactwo. W kolejnych wolnych chwilach przy odpowiedniej pogodzie mam zamiar „ustrzelić” orły bieliki. Czy mi się to uda? Zobaczymy. Trzymajcie kciuki a ja będę trzymał spust aparatu fotograficznego i oczywiście podzielę się moimi fotografiami.

 

 

, , ,

Comment (1)

  1. Witam ? Nazywam się Krzysztof Kiki Woźniak. Kiki? To mój pseudonim jaki otrzymałem w latach dziecinnych i używam go do dziś.
    Fotografią zainteresowałem się już w latach 80. Miałem przerwę kilku letnią w fotografowaniu ale coś mnie kolejny raz zafascynowało, oczarowało i postanowiłem wrócić do tego zainteresowania. Zapytacie co? Fotografia lotnicza oczywiście. Już od dziecka interesowałem się lotnictwem. Pierwsze kroki w modelarstwie. Pierwsza encyklopedia lotnictwa która czytałem tak jak by to były komiksy. Teraz zainteresowanie to doprowadziło mnie do czynnego uczestnictwa na różnego rodzaju piknikach lotniczych oraz pokazach wojskowych. Każda możliwość uczestnictwa w takim wydarzeniu a ja już jestem na płycie lotniska z moim aparatem gotowym do strzału. Lotnictwo to nie wszystko co mnie kręci w fotografii. Lubie podglądać przyrodę i tworzyć rozległe panoramy. Fotografowanie zwierząt też nie jest mi obce. Zobacz moje najnowsze zdjęcia na FB.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!