Panorama

5 lipca 2017
Posted in Panoramy

Panorama

Panorama nocnego nieba

Zdjęcie złożone z kilku zdjęć – klatek w jedną całość to panorama. Panoramowaniem w fotografii zajmuję się od kilku miesięcy. Zafascynowany jestem oddawaniem głębi przestrzennej i kolorystycznej poprzez wykonanie wielu zdjęć późniejszego jednego kadru. Często mieszam ten rodzaj fotografowania z techniką HDR (High Dynamic Range). HDR jest to technika w fotografii dzięki której uzyskujemy fotografię obiektów o dużej rozpiętości tonalnej. Kolejnym etapem mojej nauki fotografowania panoram będzie fotografia nocnego nieba. Właśnie przygotowuje się do pierwszych prób uzyskania panoram rozległego nieba. Już nie długo na moim blogu pokażę moje zdjęcia z Droga Mleczną w roli głównej a za jakiś nie długi czas chce wykonać panoramę nocnego nieba z droga mleczną i zorzą polarną. Czy mi się to uda sfotografować? Lubie takie wyzwania.

 

Panorama Rogalina

Mgła i wilgoć

 

 

, , , , ,

Comment (1)

  1. Witam ? Nazywam się Krzysztof Kiki Woźniak. Kiki? To mój pseudonim jaki otrzymałem w latach dziecinnych i używam go do dziś.
    Fotografią zainteresowałem się już w latach 80. Miałem przerwę kilku letnią w fotografowaniu ale coś mnie kolejny raz zafascynowało, oczarowało i postanowiłem wrócić do tego zainteresowania. Zapytacie co? Fotografia lotnicza oczywiście. Już od dziecka interesowałem się lotnictwem. Pierwsze kroki w modelarstwie. Pierwsza encyklopedia lotnictwa która czytałem tak jak by to były komiksy. Teraz zainteresowanie to doprowadziło mnie do czynnego uczestnictwa na różnego rodzaju piknikach lotniczych oraz pokazach wojskowych. Każda możliwość uczestnictwa w takim wydarzeniu a ja już jestem na płycie lotniska z moim aparatem gotowym do strzału. Lotnictwo to nie wszystko co mnie kręci w fotografii. Lubie podglądać przyrodę i tworzyć rozległe panoramy. Fotografowanie zwierząt też nie jest mi obce. Zobacz moje najnowsze zdjęcia na FB.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!